شنبه 5 خرداد 1397
   
 
Skip Navigation Links
دکتر کریم زارع از برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی ایتک توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان خبر داد

جلسه هماهنگی جهت برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی ایتک "رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی"، توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در ستاد مرکزی این باشگاه برگزار شد. در این جلسه آقایان؛ دكتر كريم زارع، ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و رئیس کمیته علمی کنفرانس، دکتر علی شمس اردکانی، پدر علم اقتصاد انرژی ایران، دکتر شهریار عامری، دبیر کنفرانس، خانم دکتر مریم اسلام پناه، ریاست بنیاد ملی نخبگان استان کرمانشاه و عضو هیأت امنای باشگاه، خانم دکتر داداشیان، دانشیار دانشگاه امیر کبیر، معاونین و پرسنل اجرائی باشگاه و جمعی از مسئولین سازمان ها و صنایع و متخصصان انرژی و مهندسین برق کشور در ستاد مرکزی باشگاه برگزار شد.

در اين جلسه دكتر كريم زارع، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان و خير مقدم به حاضرين، با اشاره به واقعه کربلا و فلسفه قیام آن بزرگوار افزود: امام حسین (ع) به همراه 72 تن از یاران صدیقش حماسه‌ای خلق کرد که حتی با یادآوری آن می‌توان به عظمت این نهضت حسینی پی برد و برای حرکتها و مبارزات ظلم‌ستیزانه بعدی، در طول تاریخ پس از امام (ع) و یارانش الگویی شد. درباره رویداد عاشورا بسیار گفته و نوشته‏اند. باز هم جاى گفتن و نوشتن باقى است، چرا که این رویداد از چنان ابعاد بزرگ و گسترده‏اى برخوردار است که هر چه بیش‏تر به تحلیل و بررسى آن پرداخته شود زوایاى نوتر و تازه‏ترى از آن آشکار خواهد شد. عاشورا نه یک حادثه که یک فرهنگ یا یک دانشگاه  است، فرهنگى برخاسته از متن اسلام ناب که نقش حیاتى را در استحکام ریشه ها، رویش شاخه ها و رشد بار و برهاى آن ایفا کرده است. در ادامه، ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان با اشاره به اهمیت خروجی و دستاوردهای راه گشای این کنفرانس به تبیین جلسه پرداخت و اضافه کرد: در این جلسه بایستی در خصوص موضوعات و محورهای کنفرانس، تعیین اعضای کمیته علمی و اجرائی، سیاستگزاری و مشی بین المللی این کنفرانس تصمیم گیری گردد. ایشان سپس به معرفی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و ارائه برخی از دستاوردهای این باشگاه همزمان با پخش پاورپونت پرداخت و ادامه داد: تا تاريخ 15 شهریور 1395 (5 سپتامبر 2016) تعداد 7298 ركورد علمي در پايگاه استنادي اسكوپوس به نام باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به ثبت رسيده است كه معادل  28/ 11% از كل توليدات علمي دانشگاه آزاد اسلامي است که با توجه به اينكه عمر باشگاه حدود نصف عمر دانشگاه مي باشد، نقش باشگاه در توليد علم دانشگاه با توجه به بودجه محدود آن بسيار افتخار آفرين مي باشد. دکتر کریم زارع در خصوص اختراعات اعضای باشگاه گفت: تاكنون تعداد 3568 عنوان اختراع توسط اعضای باشگاه به ثبت رسيده كه بيش از 100 مورد آن تجاري سازي یا در حال تجاری سازی شدن است. رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان ادامه داد؛ انتشار مجله نانو ساختار که با سردبیری اینجانب و مدیر مسئولی دکتر امید مرادی، یکی از اعضای این باشگاه از سال 1390 آغاز شد دارای 14 ویژگی منحصر به فرد می باشد. دکتر کریم زارع ضمن اشاره به تأثیر عنایات ریاست محترم هیأت موسس و هیأت امناء و ریاست عالی دانشگاه و ریاست هیأت امنای باشگاه گفت: تشویق ریاست محترم مجلس شورای اسلامی برای هیأت رئیسه باشگاه و ریاست باشگاه و نخبگان در نمایشگاه مجلس شورای اسلامی زمینه رشد و بالندگی بنحوی فراهم نمود که امروز شاهدISI  شدن مجله نانو ساختار باشگاه به عنوان تنها مجله ISI با این نام در خاور میانه بوده و یکی از اعضای باشگاه به نام خانم دکتر اسلامی که بدون کنکور در واحد علوم و تحقیقات پذیرفته شده بود، در ماه گذشته ریاست کنگره بیماری های دریچه قلب در کمریج انگلستان نائل آمده و برای باشگاه، دانشگاه و ایران عزیز افتخار آفرید. دبیر هیأت امنای باشگاه ابراز امیدواری کرد؛ حداقل 10 طرح کارآمد در خصوص انرژی در این کنفرانس ارائه شود. ایشان در خصوص مشخص شدن لیست محورهای کنفرانس و همچنین خروجی های مثبت آن بیاناتی ارائه نمود.

دکتر عامری، دبیر کنفرانس بین المللی ایتک نیز به ارائه دستاوردها و سوابق کنفرانس های قبلی نکاتی را بیان کرد. ایشان در ادامه به ارائه مطالبی در خصو ص چگونگی برگزاری این کنفرانی اضافه کرد: ششمین کنفرانس بین المللی ایتک " رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی در روزهای 6 و 7 بهمن ماه سال 1395 در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و با حضور شخصیتهای برجسته دولتی و خصوصی، مجلس شورای اسلامی، نهادهای علمی و صنعتی و متخصصین داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

دکتر علی شمس اردکانی، پدر علم اقتصاد انرژی ایران به ارائه سخنرانی در باره تاریخچه برگزاری اولین کنفرانس های انرژی و برق در کشور پرداخت و نکات ارزنده و قابل توجه ای در این خصوص برای حاضرین بیان کرد که شرکت کنندگان از تجربیات شایان توجه ایشان بهره مند شدند. سپس هر یک از حاضرین به بیان نکات و پیشنهاداتی در جهت برگزاری هر چه بهتر این کنفرانس پرداختند.

تاريخ درج خبر:  26/07/1395
تعداد افراد آن لاين: 203   تعداد بازديدكنندگان سايت: 12850896