يكشنبه 30 تير 1398
   
 
Skip Navigation Links
مرکب معطر، تولید نخستین شرکت دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران توسط عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به بازار رسید

در روز سه شنبه، هفدهم اسفند ماه سال 1395، جلسه مشترک باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان با هیات مدیره اولین شرکت دانش بنیان باشگاه؛ شرکت پژوهشگران منجی یار، تولید و توزیع مرکب معطر کپی پرینتر نانو، دوست دارمحیط زیست، در واحد یادگار امام (ره) برگزار شد. اولین جلسه ارکان اجرائی سهامداران و اعضای هیات مدیره اولین شرکت تولید و توزیع مرکب معطر کپی پرینتر نانو دوستدارمحیط زیست، با حضور آقایان؛ دکتر کریم زارع رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دبیر هیأت امنای باشگاه، دکتر محمدسالار کسرایی ریاست واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری، دکتر علی اشجاران معاونت پژوهشی واحد، دکتر محمد علی فتوره بنابی معاونت اداری و مالی واحد، دکتر کیا پارسا مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال و ریاست هیأت مدیره شرکت پژوهشگران منجی یار و سایر اعضای هیأت مدیره این شرکت در حوزه ریاست واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری برگزار گردید.

در ابتدای این نشست، دکتر کریم زارع ضمن بزرگداشت یاد بنیان گزار دانشگاه آزاد اسلامی، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و تبریک مسئولیت جدید به ریاست واحد یادگار امام خمینی (ره) بیان داشت: خدا را شاکریم که امروز در جلسه ای هستیم که با نام منجی یار نام گذاری شده است که تمام عشق و زندگی ما عشق به ولایت الله و معصومین (ع) است. رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان خاطر نشان کرد؛ امیدوارم با عنایت ریاست عالی دانشگاه و ریاست هیأت امنای باشگاه و پشتیبانی معاونت محترم پژوهشی دانشگاه این شرکت دانش بنیان تنها یک شرکت نماند و شرکت های زیر مجموعه دیگری نیز در ذیل این شرکت به وجود آید که از نام "منجی یار" بهره مند شوند، گرچه اولین شرکت دانش بنیان سهامی خاص دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با تلاش دانشگاه آزاد اسلامی و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به نتیجه رسیده است. دبیر هیأت امنای باشگاه افزود: آقای سهیلی فر یکی از سه نفری بودند که ما ایشان را به ریاست محترم جمهوری به عنوان مخترع برجسته معرفی کردیم و انشاالله بنا به فرمایش حضرت امام خمینی (ره)، کل ایران را دانشگاه کنیم.

سپس، دکتر محمد سالار کسرایی ضمن خیر مقدم به مهمانان اظهار داشت: بنده عملگرا هستم و از همه ی کارهای علمی و پژوهشی و نوآورانه که بتواند به توان علمی کشور و دانشگاه کمک کند استقبال می کنم. ریاست واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری اضافه کرد: بنده با تمام توان خود برای پیشبرد اهداف پژوهشی و حمایت از نخبگان و پژوهشگران به کار می برم  و معتقد هستم پیشرفت پژوهشی وجه تمایز دانشگاه با سایر مراکز آموزشی است و دانشگاه های مطرح دنیا گر چه توان علمی بالایی در پرورش دانشجویان موفق دارند ولی بیشترین پتانسیل خود را در مباحث پژوهشی قرار می دهند، ما نیز از طرح های موثر و موفق حمایت می کنیم و معاونت پژوهشی مسئولیت کلیه این امور را برعهده دارد و ما نیز همگام با این عزیزان با تمام توان حمایت و کمک می کنیم.

در ادامه این جلسه دکتر علی اشجاران در خصوص روند شکل گیری این شرکت دانش بنیان توضیحات مفصلی ارائه داد. معاونت پژوهشی واحد یادگار امام (ره) ضمن خیر مقدم به دکتر کریم زارع و تشکر از زحمات بی وقفه ایشان، با اعلام حمایت از طرح های قابل تجاری سازی پژوهشگران و نخبگان عضو باشگاه بیان داشت: این واحد دانشگاهی جزو اولین واحد های دانشگاهی در سطح دانشگاه آزاد اسلامی است که در خصوص تاسیس شرکت های دانش بنیان فعالیت خود را آغاز نموده است و در جهت تقویت این شرکتها از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد.

دکتر کیا پارسا نیز مراحل ثبت اولین شرکت دانش بنیان باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان را توضیح داد و خاطر نشان کرد که این شرکت با پیگیری های مجدانه توانسته است به عنوان شرکت های سهامی خاص در ثبت شرکتها ثبت گردد.

مهندس مهدی سهیلی فر، عضو باشگاه  پژوهشگران جوان و نخبگان و مجری این طرح ضمن آرزوی موفقیت برای ریاست جدید واحد یادگار امام خمینی (ره) و تشکر و قدردانی از حمایت های همه جانبه دکتر میرزاده ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر کریم زارع ادامه داد؛ ما به دنبال اخذ مجوز از ستاد نانو هستیم تا بتوانیم برای تولید انبوه اقدام کنیم و امیدواریم به زودی از تولید کارگاهی به تولید انبوه و ملی برسیم و زمانی در آینده نزدیک خواهیم دید که این تولید به خارج از کشور نیز صادر شود.

در پایان مراسم لوح تبریکی از طرف ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به دکتر کسرایی اهداء گردید. یادآور می گردد؛ از اعضای تلاشگر هیأت مدیره این شرکت دانش بنیان نیز توسط دکتر کریم زارع با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است؛ قبل از آغاز این جلسه، دکتر کریم زارع، هیأت همراه و برخی از مسئولین واحد از کارگاه اولین شرکت دانش بنیان سهامی خاص دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران بازدید کرده و از نزدیک با مراحل ساخت، تولید و بسته بندی محصولات تجاری سازی شده آن آشنا شدند.
تاريخ درج خبر:  18/12/1395
تعداد افراد آن لاين: 36   تعداد بازديدكنندگان سايت: 13811403