سه‌شنبه 29 خرداد 1397
   
 
Skip Navigation Links
دکتر کریم زارع در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد؛ بکارگیری استادان پژوهشگر برای تربیت نیروهای جوان از اولویت‌های مهم باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان است

جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی جهت بررسی و تصویب برنامه های راهبردی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، عصر روز یکشنبه، هشتم اسفند ماه سال جاری به ریاست دکتر حمید میرزاده و با حضور برخی معاونان و اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر کریم زارع و هیأت رئیسه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در سالن کنفرانس حوزه ریاست سازمان مرکزی برگزار شد. در این جلسه آقایان دکتر حمید میرزاده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و ریاست هیأت امنای باشگاه، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری، دکتر فریدون راهنمای رودپشتی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی، دکتر فرهاد حسین‌زاده لطفی معاون آموزشی، دکتر محمد دادگان معاون ورزش، مهندس محسن هاشمی معاون عمرانی، حجت‌الاسلام والمسلمین علی عسگری معاون امور مجلس، دکتر کریم زارع ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دبیر هیأت امنای باشگاه، دکتر صدری، مشاور ارشد ریاست عالی دانشگاه، دکتر جعفر توفیقی، یاسر هاشمی، دکتر سید محمد امیری محمدآبادی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و واحد اصفهان، مهندس یزدان پناه معاونت آموزشی، پژوهشی سازمان سماء، دکتر علی عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات و سایر اعضای شورای دانشگاه حضور داشتند.

در ابتدا دکتر کریم زارع، در این جلسه به برخی از دستاوردهای این باشگاه در حوزه اختراعات اشاره کرد و گفت: مأموریت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، زمینه‌سازی برای دستیابی جوانان مستعد به امکانات علمی، آموزشی، پژوهشی و ... است که این موارد از سیاست‌ها و ماموریت‌های مهم باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به شمار می‌رود. رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان ادامه داد: تقویت باورهای دینی و تحکیم مبانی فرهنگ ملی و بومی یکی دیگر از اهداف مهم باشگاه پژوهشگران است،  توسعه همکاری با سازمان‌های فرهنگی ورزشی در سطح کشور، برگزاری مسابقات، جشنواره‌ها، المپیادهای دانش‌آموزی، استفاده از استادان پژوهشگر برای تربیت نیروهای جوان و ... از دیگر سیاست‌ها و اهداف باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان هستند. دکتر کریم زارع در بخشی از سخنان در خصوص لزوم تأسیس شهر بین المللی دانائی، فناوری و رسانه ای(IKTMC)  باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان بر مبنای 14 محور توضیحاتی را ارائه کرد. ایشان ادامه داد؛ مجله نانو ساختار در شیمی که تنها مجله نانو ساختار در شیمی در خاورمیانه بوده و به سردبیری اینجانب و مدیر مسئولی دکتر امید مرادی، عضو این باشگاه و پشتیبانی واحد شهرقدس می باشد، در میان انبوهی از مجلات علمی که در یازدهمین جشنواره برترین های فناوری نانو شرکت کرده بودند، توسط ریاست ستاد برگزاری یازدهمین جشنواره برترین های فناوری نانو به عنوان مجله برتر انتخاب و معرفی شد که در این جشنواره، جایزه ویژه ستاد ریاست جمهوری نیز به دکتر امید مرادی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس اهداء گردید که این افتخاری بزرگ بوده که با عنایات خداوند متعال نصیب دانشگاه آزاد اسلامی و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان گردیده است. دبیر هیأت امنای باشگاه به چشم‌انداز، ارزش‌ها، راهبردها، راهکارها، شاخص‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی، پژوهشی و آموزشی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان اشاره کرد و درباره برنامه راهبردی و چشم انداز باشگاه توضیحات مفصلی ارائه داد.

دکتر سید محمد امیری محمدآبادی در این جلسه ضمن تمجید از عملکرد مثبت باشگاه گفت: باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و اعضای آن برای دانشگاه و کشور بسیار مفید هستند و بایستی تقویت شوند. ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و واحد اصفهان ادامه داد؛ با توجه به بررسی هایی که انجام شده و با عنایت به شناختی که پیدا کردم، اعضای باشگاه علاوه بر پژوهش، در حوزه ادب و فرهنگ هم نخبه هستند که باید الگو قرار داده شوند.

دکتر جعفر توفیقی هم به عنوان عضو شورای دانشگاه در خصوص ضرورت تقویت باشگاه در راستای خدمت به پژوهشگران جوان و نخبه با مدیریت جهادی مطالبی سازنده بیان کرد.

دکتر عباس صدری، ریاست دفتر منطقه‌ایِ آیسسکو، ضمن تأکید بر اهمیت برنامه راهبردی باشگاه، در راستای تقویت باشگاه سخنان ارزنده ای ارائه داشت.

مهندس یزدان پناه نیز در جلسه شورای دانشگاه گفت: باشگاه می تواند ضمن هویت بخشی به دانشجویان و دانش آموزان مخترع، انگیزه زیادی را جهت ادامه راه برای آنان ایجاد نماید. معاونت آموزشی، پژوهشی سازمان سماء ادامه داد: اعضای دانش آموز حتی با دریافت یک کارت عضویت در باشگاه با انگیزه مضاعفی در کارهای علمی و تحقیقاتی شرکت می کنند.

دکتر حمید میرزاده در جلسه شورای دانشگاه ضمن تشکر از دکتر کریم زارع که همیشه مسئولیت خود را با انگیزه و علاقه و به خوبی انجام می دهد، گفت: باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان نکات برجسته ای دارد که بنده نیز موافق آن هستم. ریاست شورای دانشگاه افزود: باشگاه؛ علاوه بر انجام وظایف خود، باید کارهائی را انجام دهد که حوزه های دیگر قادر به انجام آن نیستند و کشف استعدادهای درخشان و حمایت از آنها از وظایف مهم و اساسی باشگاه می باشد و ما هم از باشگاه و عملکرد آن حمایت خواهیم کرد. ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: باشگاه بایستی تولیداتی را در نمایشگاه ها به نمایش بگذارد که مستقیماً اعضای باشگاه آنرا تولید کرده باشند. ریاست هیأت امنای باشگاه ادامه داد: باشگاه وزن بسیار بالایی در تولید علمی دانشگاه داشته که بایستی از این بابت از باشگاه حمایت شود که این اقدام، کار بسیار با ارزشی است. ریاست هیأت امنای باشگاه اضافه کرد: باشگاه باید حلقه مفقوده بین صنعت و خدمات باشد و باشگاه با توجه به پتانسیلی که دارد می تواند مفصلی باشد بین دانشگاه آزاد اسلامی با بخش بیرونی دانشگاه که باید در عرصه تجاری سازی هم وارد شود. ایشان گفت: برنامه های راهبردی باشگاه بایستی بصورت جامع و در راستای مفصل شدن باشگاه تهیه و با تصویب شورای دانشگاه نهائی شود.

تاريخ درج خبر:  11/12/1395
تعداد افراد آن لاين: 331   تعداد بازديدكنندگان سايت: 12920955