سه‌شنبه 29 خرداد 1397
   
 
Skip Navigation Links
در شصت و هفتمین جلسه شورای هدایت استعدادهای درخشان تصویب شد؛ موافقت با ادامه تحصیل بدون آزمون 14 عضو برتر استعدادهای درخشان باشگاه

شصت و هفتمین جلسه شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اسلامی در روز بیست و دوم اسفند ماه سال 1395 در سالن کنفرانس حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. این جلسه با حضور آقایان؛ دکتر حمید میرزاده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس هیأت امنای باشگاه، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، دکتر کریم زارع ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دبیر هیأت امنای باشگاه، دکتر فرهاد حسین زاده لطفی معاونت آموزشی دانشگاه، دکتر کاظم نائینی، دکتر مرتضی موسی خانی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، دکتر علیرضا صامت، سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجوئی دانشگاه، دکتر مسعود صانعی مدیر کل ارزیابی و نظارت آموزشی دانشگاه،  معاونین و مدیران باشگاه برگزار شد.

دکتر حمید میرزاده در جلسه شورای هدایت خطاب به دکتر کریم زارع گفت: من از شما می خواهم تا با دعوت و بهره گیری از علمای دینی، یک باب جدید علمی، دینی در باشگاه باز کنید. ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: شما باید نوابغ را به باشگاه بیاورید و مورد حمایت خود قرار دهید تا از این طریق از جذب آنها توسط کشورهای غربی جلوگیری نمایید. رئیس هیأت امنای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه با اشاره به فراوانی علوم مختلف در قرآن کریم افزود: علوم امروزی حداقل یکصد سال از قرآن عقب تر می باشد و شما می توانید با همکاری سایر معاونت ها و علمای حوزوی و دانشگاهی و اساتید بین رشته ای مباحث علمی ارزشمندی از درون قرآن مجید استخراج کنید.

دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی هم در این جلسه گفت: تسهیلات فقط برای کسانی که در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان عضو هستند نیست؛ بلکه هر کسی که در مسابقات دانشگاه آزاد اسلامی برتر شود می‌تواند از این تسهیلات استفاده کند، پرونده‌هایی که امروز مورد بررسی قرار گرفت مربوط به مسابقات بتن، هوا و فضا و رباتیک خیام بود. معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ادامه داد: پرونده‌های مطرح شده در شورای هدایت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان مربوط به متقاضیان ورود به دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری به صورت بدون آزمون بود و برای دوره کارشناسی نیز می توانند استفاده کنند.

دکتر کریم زارع ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور ریاست عالی دانشگاه و اعضای جلسه به تشریح گزارشی مبسوط از افتخارات و موفقیت های اخیر باشگاه پرداخت. ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان ضمن ایراد دستور جلسه ادامه داد: تعدادی از چهره های استعداد درخشان باشگاه که در جلسات شورای هدایت از امتیاز ادامه تحصیل بدون آزمون استفاده کرده اند، اکنون در سطوح ملی و بین المللی درخشیده اند و برای دانشگاه آزاد اسلامی و این کشور افتخار کسب کرده اند. دبیر هیأت امنای باشگاه ادامه داد: به عنوان نمونه؛ خانم دکتر هاجر پاکیاری با ارتقای درجه علمی از استادیاری به دانشیاری به عنوان نخسین بانوی دانشیار دانشگاه آزاد اسلامی و جوان‌ترین بانوی دانشیار در کشور معرفی شد یا آقای دکتر مازیار نوعی که جوانترین دانشیار مرد ایران انتخاب شد، از اعضای چهره های استعداد درخشان بوده اند و از جمله اعضایی که از امتیاز ادامه تحصیل بدون کنکور در مقطع بالاتر استفاده کرده اند، می توان به آقای دکتر امبد مرادی، مدیر مسئول مجله نانو ساختار در شیمی و خانم دکتر مریم اسلامی، معاون دانشکده پیراپزشکی دانشگاه که با کسب 6 مدال طلای جهانی برای باشگاه و دانشگاه افتخار آفریده است یا آقای دکتر خلیل علی محمدزاده، معاون آموزشی واحد علوم پزشکی اشاره کرد. دکتر کریم زارع ابراز امیدواری کرد که با تداوم پشتیبانی های ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی بتوانیم تولیدات علمی اعضای خود را به مرحله تجاری سازی برسانیم و شرکتهای دانش بنیانی مانند شرکت دانش بنیان منجی یار که 1 درصد سود حاصل از سود آن متعلق به باشگاه می باشد، تأسیس نماییم.  

شایان ذکر است؛ در این جلسه 14 پرونده مربوط به کارشناسی ارشد و 1 پرونده نیز مربوط به دوره دکتری بود که با ادامه تحصیل آنها در مقاطع بالاتر بدون شرکت در آزمون، موافقت شد.

تاريخ درج خبر:  23/12/1395
تعداد افراد آن لاين: 332   تعداد بازديدكنندگان سايت: 12920959