دوشنبه 1 مرداد 1397
   
 
Skip Navigation Links
در جلسه هم اندیشی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان انجام شد؛ بررسی توانمندی های باشگاه با محوریت اقتصاد مقاومتی در راستای تجاری سازی، تولید و اشتغال

به منظور بررسی توانمندی های باشگاه با محوریت اقتصاد مقاومتی در راستای تجاری سازی، تولید و اشتغال و همچنین با عنایت به بیانات اخیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) جلسه هم اندیشی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان با حضور برخی از اندیشمندان، روسای شرکتهای دانش بنیان، روساء و اعضای منتخب باشگاه های سراسر کشور در روز شنبه، بیست و یکم مرداد ماه سال جاری در ستاد مرکزی باشگاه، ساختمان فرهیختگان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر کریم زارع ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام گذشته دهه کرامت، به ارائه گزارشی از عملکرد و موفقیت های علمی اخیر باشگاه و همچنین گزارشی از افتتاح شهر بین المللی دانایی، فناوری و رسانه ای IKTMC پرداخت. رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان تاکید کرد: امروز دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است از مرحله فرهنگی، علمی به آموزش و پژوهش بر مبنایLT و TLبه مرحله کارآفرینی و تجاری سازی ایده‌ها برای تولید و اشتغال وارد شود. باشگاه با ایجاد شهر دانایی در آینده‌ای نزدیک شاهد یک تحول بنیادین در حرکت به سمت توسعه پایدار کشور خواهیم بود. دبیر هیات امنای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در بخشی از سخنان خود گفت: همه مراکز رشد در عملیاتی نمودن برنامه ها برای شکوفایی شهر دانایی، پارک‌های فن آوری و حتی همه باشگاه‌های پژوهشگران جوان و نخبگان در سراسر کشور خود عضو و جزئی از شهر دانایی هستند و می‌توانند به عنوان صاحبنظران در عملیاتی نمودن برنامه های این شهر با یکدیگر همکاری و مشارکت داشته باشند. رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان افزود: باشگاه همان جنبش نرم افزاری و حرکت جهادی بوده که در راستای بیانات مقام معظم رهبری، تسهیل کننده امر پژوهش و تبدیل ایده به پدیده است. دکتر کریم زارع از همه مسئولان دولتی، دانشگاه‌ها، پژوهشگران، صاحبان ایده، سرمایه‌گذاران، چهره های استعداد درخشان، اعضاء و روسای باشگاه ها خواست با ورود به شهر دانایی، کمک کنند تا تحول بنیادین در حرکت به سمت توسعه پایدار کشور تسریع شود. دکتر کریم زارع ضمن اشاره به امکانات بسیار خوب شهر بین المللی دانایی، فناوری و رسانه ای IKTMC ادامه داد: خوشبختانه با زیرساخت های مناسب و تجهیزات فوق العاده ای که این شهر دارا می باشد، این مکان برای ادامه فعالیت اعضای ایده پرداز، نخبگان مخترع و شرکت های دانش بنیان بسیار مناسب بوده و فضای بسیار خوبی می توان در اختیار این عزیزان گذاشت تا از این طریق به بیانات اخیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی )، رهنمودهای جناب آقای دکتر ولایتی، ریاست هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه و سخنان جناب آقای دکتر رهبر، ریاست عالی دانشگاه و هیأت امنای باشگاه عمل نموده و با اقداماتی جهادی در راستای ایجاد تسهیلات در امر تولید و اشتغال، گامهای بلندی برداشته شود.

در ادامه هریک از حاضرین و چهره های استعداد درخشان و روسای باشگاه ها نظرات و پیشنهادات خود را جهت ادامه فعالیت های اعضای مخترع و صاحب طرح های قابل تجاری سازی را در شهر بین المللی دانایی، فناوری و رسانه ای  IKTMC بیان داشتند. در پایان این هم اندیشی دکتر کریم زارع و حاضرین به جمع بندی های قابل ملاحظه ای در این خصوص دست یافتند و مقرر شد جهت عملیاتی شدن خروجی ها و دستاوردهای این نشست، هر یک از شرکت کنندگان مطالبی را بصورت مدون تهیه و به ستاد مرکزی جهت تصویب نهایی ارسال نمایند تا پس از طرح در جلسه آتی نسبت به اسکان شرکتهای دانش بنیانِ اعضای باشگاه در شهر دانایی تصمیمات نهایی اتخاذ گردد.

 

تاريخ درج خبر:  21/05/1396
تعداد افراد آن لاين: 760   تعداد بازديدكنندگان سايت: 13021339